Blog nawodnienia

  1. Nawadnianie deszczownią rurową

    Deszczownie rurowe

    Korzyści wynikające z zastosowania systemu rurowego:
    • szybkie i równomierne nawadnianie na każdym rodzaju gleby,
    • możliwość adoptacji do pól o różnych obszarach, kształtach i położeniu,
    • niskie ciśnienie robocze - niskie koszty eksploatacji, system powszechnie stosowany i godny zaufania,
    • bardzo lekkie elementy łatwe do montażu, łatwe do przemieszczania,
    • bardzo prosty system do kontroli ilości zużywanej wody,
    • mała wrażliwość na działanie siły wiatru.





    Metody nawadniania:

    Czytaj więcej »
  2. Systemy nawadniające dla rolnictwa

    Systemy nawadniające dla rolnictwa

    Podlewanie terenów rolnych

    Jeśli dojdziemy do wniosku, że deszczowanie pól jest niezbędne w naszym gospodarstwie musimy najpierw obliczyć ile wody musimy przeznaczyć na nasze pola. W naszych warunkach klimatycznych zużycie wody powinno wahać się od 900 do 1500 m3/ha w ciągu całego sezonu wegetacji. Zależy to od rodzaju gleby, uprawy i warunków klimatycznych w ciągu sezonu wegetacji. Podczas jednego cyklu zużywa się przeciętnie od 150 do 250 m3/ha co odpowiada 15 do 25 mm opadu deszczu.


    -----------
    Rodzaj urządzenia Wydatek wody m3/h Maksymalna długość pola
    Czytaj więcej »
  3. System przeciwprzymrozkowy

    System przeciwprzymrozkowy

    Przeciwmrozowe deszczowanie sadów


    Występujące w ciągu ostatnich lat przymrozki wiosenne zmniejszyły w większym lub mniejszym stopniu plony w sadach. Wytrzymałość roślin sadowniczych na przymrozki jest nie tylko cechą gatunkową (nawet odmianową), ale zależy także od stopnia rozwoju pąków kwiatowych. Kwiatostany w fazie zielonego pąka wytrzymują spadki temperatury do -3oC, w fazie różowego pąka do -1,5oC, w początkowym okresie kwitnienia do -1oC, a w pełni kwitnienia do -0,5oC. W ubiegłym roku straty w sadach spowodowane przez przymrozki wiosenne były bardzo duże, ponieważ znaczne spadki temperatury (-5oC/-7oC) wystąpiły w okresie najbardziej niebezpiecznym dla fazy rozwojowej drzewa (tuż po kwitnieniu). Straty w plonach z tego powodu wyniosły 80-90%. Producenci prowadzący intensywne uprawy sadownicze nie mogą sobie pozwolić, aby plony w ich sadach uzależnione były od warunków pogodowych. Wobec rosnących koszt

    Czytaj więcej »
  4. Elektrozawór do nawadniania

    Elektrozawór do nawadniania

    Najczęstrze usterki elektrozaworu do nawadniania

    Kiedy elektrozawór do nawadniania (zwany także zaworem elektrycznym lub automatycznym zaworem ) nie zamyka się, to prawie zawsze dzieje się tak, ponieważ coś w nim utknęło. Może to być ziarenko piasku, mała gałązka, owad, a nawet mały ślimak. Aby naprawić elektrozaór, należy go rozmontować i wyczyścić. 

    Kiedy zawór się nie otwiera, jest to zwykle spowodowane zepsutą cewką lub podłączeniem, chociaż w rzadkich przypadkachmogło utkwić ziarno piasku w zaworze lub jest rozdarta membrana wewnątrz zaworu. Poniższa instrukcja opisuje sposób demontażu, czyszczenia i sprawdzania elektrozaworu do nawadniania.

    Czytaj więcej »
  5. Zakładanie trawników z rolki

    Zakładanie trawników z rolki

    Zaletą trawnika z rolki jest to iż jest on rozwijany, dzięki czemu rolki można umieścić blisko siebie na wcześniej przygotowanym podłożu. Ułożenie rolek jest ważne z tego względu że dzięki temu trawnik tworzy ładna zwarta całość bez prześwitów i pustych miejsc.Bardzo ważne jest, aby układać darń bez jej rzucania i zbytniego rozciągania. Zaraz po rozłożeniu murawa ma odpowiednią wilgotność, ale z czasem przy gorącej pogodzie przesycha dlatego ważne jest aby była szybko i prawidłowo ułożona.Właściwa technika układania murawy jest  ważna dla przyszłego wyglądu trawnika. Po rozłożeniu trawy wszystkie krawędzie, które wychodzą poza obszar, muszą zostać przycięte ostrym nożem lub piłą. Po zakończeniu tych prac trawnik powinien być uprzątnięty i dokładnie skropiony wodą.

    Czytaj więcej »
  6. Linia Kroplująca

    Linia Kroplująca

    Linia kroplująca lublin

    Linie kroplujące

    Stosowane w nawodnieniach terenów zielonych iak i również mają szerokie zastosowanie w rolnictwie nap. do nawadniania malin, sadów. Linie kroplujące posiadają nominalną grubość ścianki 1,2 mm i średnicę 16 lub 20 mm.

    Linie kroplujące generalnie dzieli się na: - linie z kompensacją ciśnienia, - linie bez kompensacji ciśnienia. Linie bez kompensacji ciśnienia posiadają rozstawę kroplowników od 33 do 100 cm i wydatek z kroplownika 1,5 l/h, 4,1 l/h. Długości ciągów dla linii bez kompensacji ciśnienia o średnicy 16 mm dla rozstawy kroplowników co 33 i 50cm w zależności od pochyłości terenu wahają się w granicach: 40-130 m.

    Czytaj więcej »
AQUA GARDEN 2017