Zakładanie trawników z rolki

Stworzenie nowego trawnika z rolki od podstaw jest łatwe, jeśli wybierzesz odpowiednią porę roku i dokładnie się przygotujesz.

Trawa szybko przyjmie się na glebie, która jest ciepła i wilgotna - jesień jest do tego idealna, ponieważ nowa trawa będzie regularnie nawadniana przez jesienny deszcz. Trawę z rolki można również układać na wiosnę.

Układanie trawy z rolki

  • Przygotuj glebę, wygrabiając starą trawę, usuwając duże kamienie i chwasty, a następnie zgrubsza wyrównując przez wyrównanie górek i wypełnianie wgłębień. Przekop glebę i wygrab powierzchnię, aby uzyskać delikatne wykończenie. Uwałuj ziemię lekkim walcem, i ponownie przegrab. Rozsyp nawozy na glebę i lekko przysyp ziemią. Następnie dobrze nawodnij.
  • Połóż pierwszy rząd trawy z rolki wzdłuż prostej krawędzi, powoli rozwijając trawę, aby uniknąć uszkodzenia. Uwarzaj żeby każdy kawałek ściśle dolegał do poprzedniego. Sprawdź czy murawa ma zapewniony dobry kontakt z glebą, ugniatając ją mocno tyłem grabi.
  • Połóż następny rząd, upewniając się, że kawałki trawy są dopchnięte aż do pierwszego rzędu. Układaj trawę rolowaną w wzór muru, aż cały obszar zostanie pokryty.
  • Ułóż trawę tak, aby wychodziła poza obszar Twojego nowego trawnika i przycinaj krawędzie za pomocą deski o prostym brzegu i narzędzia do cięcia trawy w krztałcie półksiężyca. Po przycięciu zebrać ziemie i umieścić przy brzegach trawy, aby zapobiec wysychaniu. Jeśli to możliwe, ustaw zraszacz w to miejsce lub zlej dokładnie wodą za pomocą kilku konewek.
Przygotowanie ziemi pod trawę z rolki
trawa z rolki producent

Kupowanie trawy z rolki

  • Najlepiej zamówić u renomowanego dostawcy, który może dostarczyć prosto do domu.
  • Kiedy przyjedzie trawa z rolki, ustaw palety w zacienionym miejscu i jeśli wydaje Ci  się że jest sucha, polej wodą.
  • trawa powinna być rozłożona w ciągu 24 godz od dostawy - jeśli rozłożenie się opóźni, rozwiń folię zabezpieczającą . Nie martw się, jeśli trawnik z rolki zrobi się lekko żółty, powinien szybko się zazielenić po ułożeniu.

Opieka po rozłożeniu

  • Staraj się nie chodzić na nowo położonej trawie, dopóki nie zrośnie się z ziemią, co może potrwać kilka tygodni.
  • Jeśli pogoda jest łagodna, trawa zacznie rosnąć. Wtedy trzeba ją lekko przyciąć.
Plantacja trawnika z rolki